Mad ud af Huset
Featured collection
Fest hos dig

Bestil mad ud af huset
⎯⎯⎯
En fødselsdag eller konfirmation i hjemmet kan være en stor oplevelse fyldt med minder. Og festen bliver lige den tand bedre, når du ikke selv går glip af den, fordi du står i køkkenet det meste af tiden.
Ved større fester bliver det meget lettere med mad udefra. Tilberedt af professionelle kokke med styr på smage, råvarer og tilberedning. Samtidig kan du sammensætte menuen helt efter dine egne ønsker.
Du kan enten få leveret menuen kold. Så skal du kun sørge for det sidste trin med at varme og anrette maden, så du selv høster alle komplimenterne.
Du kan også vælge at bestille en eller flere af vores dygtige kokke hjem til festen. Så står vi for alt det praktiske i forbindelse med klargøring af maden.

Priser
⎯⎯⎯
Prisen varierer efter hvordan du ønsker at få leveret maden.
- Du får leveret maden kold med instruktioner om, hvordan den skal varmes op. Typisk fra 375 kr. per kuvert.
- Hvis du bestiller en eller flere af vores kokke til at stå for at opvarme og anrette maden i dit hjem, ligger prisen fra 475 kr. per time. Dertil kommer et startgebyr på 1.500 kr.
Skal du holde et mindre selskab, hvor der ikke må spares på noget? Så lad os kræse for dig og dine gæster med en menu, hvor mad og vin giver jer en oplevelse I sent vil glemme. Naturligvis baseret på dine ønsker. Typisk fra 1000 kr. per kuvert. Dertil timeløn.




Ofte stillede spørgsmål
Det kan du! Vi har et dejligt selskabslokale i Knudlund, syd for Silkeborg, hvor vi har plads til 85 personer.
Vi sørger for alle detaljer, så du blot skal invitere gæster og møde op til festen, så klarer vi resten.
Vi bringer maden ud til dig, der hvor du har valgt at holde din fest.
Maden kan komme ud på flere måder, afhængig af dine behov:
1. Anrettet og i varmekasser, så du blot skal sætte det på bordet.
2. Som samlesæt, hvor maden kommer klargjort, så den blot skal varmes og anrettes efter kyndig vejledning.
3. Maden kommer sammen med en kok, som står for at varme og anrette hos dig.
Det klarer vi sagtens. Du skal blot huske at melde det til køkkenet senest 14 dage før afvikling af dit arrangement.
Det er meget forskelligt, i hvor god tid man skal være ude for at booke hos os.
Tag kontakt til os og hør nærmere om vi kan hjælpe dig den pågældende dato.